Silve Art
Jak poprawić działanie Wi-Fi w dużym domu? - Wersja do druku

+- Silve Art (http://silveart.pl)
+-- Dział: Tematy pozostałe (http://silveart.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Hyde Park (http://silveart.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Jak poprawić działanie Wi-Fi w dużym domu? (/thread-195.html)



Jak poprawić działanie Wi-Fi w dużym domu? - Sade - 06-23-2026

Mamy szybkie łącze, ale w niektórych pokojach internet działa wyraźnie gorzej. Router stoi w salonie, a na piętrze często pojawiają się problemy z zasięgiem. Czy są jakieś sprawdzone sposoby na poprawę działania sieci bezprzewodowej?


RE: Jak poprawić działanie Wi-Fi w dużym domu? - Vorsre - 06-23-2026

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie rozmieszczenie sprzętu. Router najlepiej umieścić w możliwie centralnym miejscu domu i nie chować go w szafkach ani za telewizorem. Jeśli budynek jest duży, dobrym rozwiązaniem może być system Mesh Wi-Fi, który tworzy jednolitą sieć i eliminuje martwe strefy. Dodatkowo urządzenia stacjonarne, takie jak telewizory, konsole czy komputery PC, warto podłączyć przewodowo przez Ethernet. Dzięki temu odciążysz sieć bezprzewodową dla telefonów i laptopów. Pomocne może być także rozdzielenie urządzeń pomiędzy pasma 2.4 GHz oraz 5 GHz lub 6 GHz. Temat szerzej opisany – w razie co – pod tym adresem internetowym: https://www.dg-net.pl/internet-stacjonarny-dla-duzej-rodziny-jak-sprawiedliwie-podzielic-pasmo-by-nikt-nie-narzekal-na-lagowanie/